10 czerwca gościliśmy z rewizytą dzieci ze śląskiego przedszkola. Od samego rana czekaliśmy z niecierpliwością na ich przybycie. Zastanawialiśmy się kogo z nas zapamiętały, kiedy my gościliśmy na Śląsku       i nie mogliśmy się doczekać kiedy zrobimy dla nich niespodziankę z okazji przyjazdu do nas.

Dla naszych przyjaciół przygotowaliśmy przedstawienie o smoku wawelskim i montaż słowno - muzyczny o Krakowie, a koleżanki i koledzy z gr I pięknie zatańczyli poloneza. Potem był poczęstunek przygotowany przez nasze mamusie oraz czas na wspólną zabawę w sali i w ogrodzie. Goście zaprezentowali się także dla nas   w ciekawym układzie tanecznym, a następnie obdarowali nas pysznymi oblatami oraz pamiątkami regionalnymi i bajkami spisanymi śląską gwarą. Treść niektórych z nich poznawaliśmy, gdy Przedszkolaki z Tychów zwiedzały nasze miasto.

Spotkanie z dziećmi ze Śląska bardzo nam się podobało, miło spędziliśmy czas na wspólnych pokazach i zabawach. Nasi  goście wszystkim dziękowali za miłą gościnę i ponownie  zaprosili nas do siebie już jesienią....

Dziękujemy mamusiom: Kamilka, Michałka, Fabianka, Patrycji, Michasia, Haneczki, Filipka, Misia - za pomoc w przygotowaniu upominków i poczęstunku dla naszych gosci oraz za pomoc w przebieraniu dzieci na występ i za piękne zdjęcia.

Opracowanie: Edyta Kopeć