11 października gościliśmy w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 przy ul. Rzemieślniczej.
Na wycieczce został zaprezentowany przez Strażaków sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie Jednostki. Dzieci mogły z bliska zobaczyć wóz strażacki, wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy Strażaka. Chętni mogli przymierzyć cały strój Strażacki.

Poprzez zabawę, dzieci mogły uczyć się w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu. W Sali edukacyjnej „Ognik" - w pomieszczeniu imitującym typowe mieszkanie można było odnaleźć miejsca, które mogą być przyczyną pożaru.

Kilkoro śmiałków wykonało telefon alarmowy, przekazując ważne informację o zdarzeniu.
Mogliśmy doświadczyć warunki realnego pożaru, sprawdzić jak nagrzewają się drzwi do pomieszczeń w których wybuchł pożar.

W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły obraz wykonany przez Jasia B.

Ten dzień był pełen wrażeń i na pewno pozostanie długo w pamięci.

ANNA DUDA

IWONA ŻUCHOWSKA